Aktualności drukuj

Przypominamy o zebraniu koła w lutym dnia 22 02 2019 obecność obowiązkowa . Informujemy,że 07 03 2019 odbędzi się o godz.17 wykład o nowych zagrożeniach ze strony Varoa.


Spotkania w naszym kole odbywaja się w ostatni piątek kazdego miesiąca ogodzinie 17 w budynku ratuszu _____________________________________________________________________________________________________-

Sezon pszczelarski podsumowany w miłej przyjacielskiej, rodzinnej atmosferze,przy suto  zastawionym stole. W najbliższą niedzielę (09.09.18r.) wyjeżdżamy do Jeleniej Góry. Autokar będzie podstawiony w Rynku Mirsk- wyjazd godz. 8,30


Informujemy wszystkich członków Koła, że w najbliższą sobotę 01.09.18r.spotykamy się na zebraniu podsumujacym sezon pszczelarski. Początek zebrania godz. 15,00 miejsce - ul Graniczna.


Odzyskaliśmy swoje! Z przyjemnościa informujemy, że po dwóch latach ( dzisiaj 30.08.2018r.) odzyskalismy Sztandar Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy,  całą dokumentację oraz pieniadze. Wszystko to przywłaszczyło sobie nowo założone Stowarzyszenie pszczelarzy, którzy opuścili szeregi naszego Koła. Szkoda tylko, że o tym musiał decydować sąd, a nie zdrowy rozsądek byłych członków M-G KP i dobra wola porozumienia z naszej strony. Cieszy fakt, że już od niedzieli  09.09.2018r. będziemy mogli reprezentować w pełni nasze Koło z Pocztem Sztandarowym na warsztatach pszczelarskich w Jeleniej Górze.


 Zapraszamy na Bolkowskie Święto Miodu i Produktu Regionalnego 11 czerwca 2017 r. (niedziela), połączone z wielkim kiermaszem produktów pszczelich i regionalnych, który odbędzie się na basenie w Bolkowie.                         

Rozpoczęcie święta Mszą św. o godz. 8,00 w kościele parafialnym.

Godz. 9.00 konferencja szkoleniowa na sali widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Szpitalnej 16. W tym roku poprowadzi ją dr. Polaczek z Berlina pt.: "Masowe ginięcie pszczół".

 


 

Zapraszamy na Otwarcie Sezonu Pszczelarskiego 
                    20 Maja 2017 o godz. 10,30

w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze - Cieplicach. 
Odbędą się dwa wykłady;  
godz. 12.00 Starszy Kustosz p. Leszek Kośny opowie o historii pszczelarstwa i prasy pszczelarskiej.
godz. 13.30 Dr. Piotr Czajkowski pomoże nam zrozumieć przyczyny wymierania pszczół na terenie dolnego śląska
od 17.00 Muzeum Przyrodnicze czynne do późnych godzin nocnych.

 

    Zarząd Miejsko- Gminnego Koła Pszczelarzy w Mirsku.
 


 

Informuję wszystkich członków M-GKP w Mirsku, że w bieżącym roku 2017, nasze zebrania będą się odbywać w każdy ostatni piątek miesiąca w Miejskim Ośrodku Kultury w Mirsku o godz. 18,00. Pierwsze zebranie już w piątek dnia 27.01.2017r. Proszę się przygotować na opłacenie składek i zakup leków.

 


Prośba do koleżanek i kolegów, uczestników Mszy św. i spotkania opłatkowego, które odbyło sie w dniu 06.01.2017r, o przesłanie na naszą skrzynkę pocztową e-mail pszczelarzemirsk@o2.pl zdjęć w celu udostępnienia w galerii. 08.01.2017r. 


 

Jak co roku, Koło nasze rozpoczyna nowy sezon pszczelarski uroczystą Mszą Świetą i spotkaniem opłatkowym. Tradycją już jest, że Msza św. sprawowana jest co roku w innej parafii, ponieważ członkowie Koła pochodza z różnych parafii. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na Mszę św. która odbedzie się 06.01.2017r. o godz.13,00 w Parafii Kościelnik w pięknej Kaplicy parafialnej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe członków i zaproszonych gości.


29 kwietnia 2016

Pragniemy poinformować, że na walnym zebraniu część pszczelarzy wystąpiła z koła w związku z czym został powołany nowy zarząd. Nowym Prezesem koła został Tadeusz Uchacz, Sekretarzem - Józef Piotrowski, Skarbnikiem - Stanisław Kocyła.


 

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze zgodnie z zaleceniem Zjazdu RZP w Jeleniej Górze odbędzie się 26.11.15r. w czwartek o godz.17.00.

 


 

Informujemy, że organizujemy Pielgrzymkę do Częstochowy dnia 7.12.15r. Zgłoszenia przyjmujemy  do 15.11.15r. Cena 55zł od osoby.

 


 

Składki oraz wpłaty na leki prosimy uiścić do końca marca 2015r.

 


 

Tradycyjnie dnia 6.01.2015r. odbyło się spotkanie opłatkowe naszego Koła. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą w Kościele w Młyńsku, którą celebrował ks. kapelan Czesław Misiewicz a koncelebrował ks. proboszcz Szymon Bajak.

Następnie zaproszeni goście i pszczelarze udali się na poczęstunek w agroturystyce u pana Masły w Giebułtowie. Jak w latach ubiegłych byli z nami Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk pan Andrzej Jasiński, prezes RZP w Jeleniej Górze pan Jan Stanisław Okulowski, prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy w Jeleniej Górze pani Zuzanna Turwanicka oraz kapelan Czesław Misiewicz. W śpiewie kolęd przygrywał Czesław Czekanowski. W zakładce Galeria/Spotkanie opłatkowe 2015r. zamieszczamy również kilka zdjęć z tego spotkania.

 


 

Grudniowe zebranie pszczelarzy odbędzie się 19 grudnia o godz.17.00 w sali miejskiej. Omawiane będzie m.in. spotkanie opłatkowe.

 


 

Prosimy członków koła o zgłaszanie zapotrzebowania na sprzęt pszczelarski na rok 2015.

 


 

Zebrania członków Miejsko-Gminnego Koła Pszczelarzy w Mirsku  odbywają się w ostatni piątek każdego miesiąca o godzinie 17.00. Na zebrania naszego koła zapraszamy również sympatyków pszczelarstwa. Zebrania odbywają się w Klubie Integracyjno - Profilaktycznym przy Pl.Wolności w Mirsku.

 


 

Informacje w sprawie funkcjonowania koła udziela Prezes Koła Tadeusz Uchacz.